Discgolf Žermanická přehrada

Co je to Discgolf?

Jestli jste na tyto stránky zabloudili zcela náhodou, například při hledání UFO :-), mohlo by Vás zajímat, co to vlastně discgolf je.

IMG_1251

Discgolf, kdysi nazývaný také Frisbee Golf je hra, kdy se hráč snaží trefit cíl – koš létajícím diskem. Tento sport se zaměřuje především na přesnost, techniku a koncentraci, stejně jako je tomu i u golfu. Může se zdát, že tyto hry jsou od sebe hodně vzdálené, ale opak je pravdou. Obě mají v názvu slovo golf :-). A tady podobnost nekončí. Pravidla obou sportů jsou v mnohém podobné. Hráč se snaží dopravit předmět (disk nebo míček) z bodu A do bodu B na co nejmenší počet pokusů. U discgolfu těmto místům říkáme výhoziště a koš. U golfu je to pak odpaliště a jamka. Vyhrává ten hráč, který má v součtu nejmenší výsledek.

IMG_1259

Discgolf se hraje většinou na devíti, nebo osmnácti jamkových hřištích. V tzv. flightu, což je skupinka tvořená obvykle třemi až pěti hráči absolvujete své kolo na hřišti. Oproti golfu má discgolf výhodu, že je možné discgolfové hřiště vybudovat například v městském parku, campu, u hotelu případně za domem v lese. Díky tomu je discgolf více dostupný pro běžné lidi ať už finančně, tak i časově.

Odehrání jednoho kola na devítijamkovém hřišti trvá přibližně půl až jednu hodinu.

 

Co potřebujete ke hře?

Jediné, co k discgolfu potřebujete je létající disk a cíl. Může to být klidně strom :-)Discgolf jako takový se hraje v tuto chvíli přibližně ve 40 zemích světa, u PDGA (Professional Disc Golf Association) je registrováno přes 52 tisíc hráčů a obliba tohoto sportu neustále stoupá.. U nás je v tuto chvíli přes 25 pevných discgolfových hřišť a nové hřiště stále přibývají :-). Mimo registrované sportovce je discgolf aktivita pro všechny věkové kategorie. Jedná se o hezkou procházku v přírodě, při které si procvičíte tělo i mysl :-). 

Myslím, že na úvod bylo informací o discgolfu dost.
Na bližší podrobnosti a pravidla se podíváme v nějakém z dalších článků.

A co vy?
Už jste s byli hodit?